Učitelé

Adam updated Jméno: Adam Strejc 
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: (+420) 603 552 595
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Anglicky jsem se začal učit, když mi bylo 11 let. Ve své škole vyučuji již 14 let a musím přiznat, že mě to baví. Své hodiny se snažím dělat způsobem, jakým je vedl můj otec, na kterého bych rád navázal. Mimo učení se nejraději věnuji cyklistice, fotografování, cestování a přírodě.

adelaa

Jméno: Adéla Strejcová
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Angličtina mě bavila, jakmile jsem k ní na gymnáziu přičichla. Moje cesta k učitelství však nebyla přímá. Až po vystudování mezinárodních vztahů jsem si uvědomila, co chci v životě dělat. Pedagogická fakulta ZČU tak pro mě byla jasná volba. Ve svých hodinách se snažím, aby si je studenti nejen užili, ale aby také odcházeli s pocitem, že se opět něco nového naučili a dozvěděli. Kdybych nebyla učitelkou, chtěla bych být profesionální cyklistkou, čtenářkou nebo degustátorkou dobrého jídla.

Eliška P

Jméno: Lucie R.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: „Cizí jazyk nám nenabízí pouze jiná slova, ale jiný svět.“ To se stalo i mně. Díky angličtině, která se stala mou láskou na celý život. Učím se jí od 6 let a pokračovala jsem během studií amerikanistiky a anglistiky v Olomouci a na Durham University ve Velké Británii. Kromě výuky také příležitostně překládám a titulkuji. Během hodin ráda kombinuji gramatiku a konverzaci s praktickými tématy. Hlavní je zasmát se a odcházet z nich s radostí a nadšením. Mojí velkou vášní kromě jazyků je cestování, poznávání nových kultur a dobrého jídla. Miluju filmy a knihy. Angličtina mi otevřela dveře k možnostem a místům, o kterých se mi ani nesnilo. Ráda bych Vám pomohla při otevírání těch Vašich.

lenka k

Jméno: Lenka K.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Ahoj, výuce angličtiny se věnuji už více než 10 let. Stále mě to baví a naplňuje. Snažím se být svým studentům přátelským průvodcem při otevírání nových možností vyjádřit se v cizím jazyce. Těším se na vás a naše společné lekce.

katka Jméno: Kateřina K.
Zaměření: kurzy francouzštiny a angličtiny
Pár slov o mně: Pro své studenty se snažím být průvodcem při objevování krás francouzštiny a angličtiny, které jsou nedílnou součástí mého života už od mala. Měla jsem štěstí na kvalitní učitele, díky kterým jsem si je zamilovala. Znalost francouzštiny jsem si nejvíce prohloubila na ročním studijním pobytu na francouzském gymnáziu a poté jsem oba jazyky vystudovala na Pedagogické fakultě UK. Mám zkušenosti i s prací a výukou jazyků v zahraničí a věnuji se také překladům. V hodinách v rámci možností využívám moderní technologie a hlavně si je užívám, protože učit je prostě zábava.

Aneta H

Jméno: Aneta H.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: O angličtinu se zajímám už od základní školy. Ale až teprve na střední škole se stala mojí vášní. Mám zkušenosti s výukou dětí i dospělých. Anglický jazyk se snažím učit tak, aby studenty zaujal, a aby se vždy naučili něco nového. Baví mě jak individuální výuka, tak i skupinový kurz.

Jana B

Jméno: Martina H.
Zaměření: kurzy angličtiny 
Pár slov o mně: Na cizích jazycích se mi vždycky líbilo nejenom to, že se díky nim dokážeme domluvit i mimo domovinu, ale že nám nabízejí bližší vhled do toho, jak se na svět dívají jejich rodilí mluvčí. Angličtině se věnuji už od základní školy, ale velký vztah jsem si k ní vytvořila až na gymnáziu. Od té doby se na ní snažím neustále aktivně pracovat. Angličtina mě zavedla na roční pobyt do kanadského Vancouveru a tříměsíční uměleckou stáž na Nový Zéland, kde jsem měla možnost využít angličtinu v praxi a zažít ji i jinak, než jsem znala z učebnic. Byly to zkušenosti, které mi dodaly spoustu nové energie, motivace a radosti do jejího dalšího studia, protože jsem si na vlastní kůži ověřila, jak příjemné je, být schopna se v cizí zemi domluvit a najít si díky tomu nové přátele. Kromě angličtiny se věnuji analogové (středoformátové) fotografii a práci v temné komoře, knižní vazbě; mám ráda umění, literaturu, chození krajinou, dobrodružství a čaj.
Ve společných kurzech se vás budu snažit podpořit, motivovat a pomoci vám, abyste dosáhli svého cíle. Bude mi ctí být vaším průvodcem a těším se na to, kam vás naše společná cesta zavede.

Adam updated Jméno: Lenka H.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: 

Jana B

Jméno: Tina B.
Zaměření: kurzy angličtiny a němčiny
Pár slov o mně: Moje cesta k učení jazyků byla trochu komplikovanější. Vystudovala jsem angličtinu a němčinu na Pedagogické fakultě ZČU, ale jak to většinou bývá - člověk chce to, co nemá. Zkusila jsem tedy své štěstí prací ve firmách, abych nakonec přece jen dělala své původní povolání. A právě díky všem zkušenostem si to užívám na maximum! Kromě učení jazyků se zajímám o přírodu, literaturu, miluji uklízení, cvičení jógy a spiritualitu. 

lucie cer Jméno: Lucie Č.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: K učení jazyků mám celý život skvělý vztah, protože miluji komunikaci s lidmi a znalost cizího jazyka mi pomáhá překonávat nepříjemné bariéry. Také ve svých hodinách se soustředím především na mluvení a zprostředkování němčiny zábavnou a komunikativní formou.

jitka fJméno: Jitka F.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Cizí jazyky mne zajímají od dětství – na ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků to byla němčina a ruština, později angličtina, na vysoké škole především němčina. Mám dlouholeté zkušenosti s výukou dětí i dospělých; v posledních letech jsem se věnovala středoškolákům připravujícím se k maturitě z německého jazyka. Práce v kurzech i individuální výuka mne těší; učebnice kombinuji s nejrůznějšími doplňkovými materiály - studenti tak mohou osvojenou gramatiku i slovní zásobu využít co nejdříve v běžné každodenní konverzaci. Raduji se z úspěchu studentů, jejich pokroky jsou pro mne příjemnou odměnou. Deutsch macht Spaß! 

Jana B

Jméno: Jana B.
Zaměření: kurzy španělštiny, němčiny, angličtiny, italštiny
Pár slov o mně: Odmalička miluji cestování a proto jsem se věnovala studiu cizích jazyků (AJ, NJ, ŠJ, IJ) nejen na škole, ale na vlastní pěst jsem se pouštěla do zahraničních pobytů, od studia na zahraničních školách, přes studentské praxe až po au-pair pobyty. Domluvit se s lidmi v dané zemi jejich vlastním jazykem nebo komunikovat se spoustou stejně posedlých přátel z celého světa pro mne byla ta největší motivace. Ráda svoje vědomosti předávám dál a největší odměnou jsou pro mne lidé, kteří, ačkoliv dříve nevěřili vlastním schopnostem, dokážou po výuce se mnou v cizím jazyce konečně komunikovat a s úsměvem a hrdostí mi pak popisují svoje úspěšné zážitky z cest či setkání s cizincem...

jasa p

Jméno: Jadviga P.
Zaměření: kurzy španělštiny, čínštiny, angličtiny
Pár slov o mně:  Hola, 你好(nĭ hăo), Hello. Je jedno, pro který z těchto jazyků se rozhodnete, každopádně se tím naučíte jeden ze tří nejrozšířenějších jazyků na světě a domluvíte se úplně všude! Já se rozhodla pro všechny tři najednou a díky jejich znalosti jsem měla možnost pracovat i studovat v zemích jako je Španělsko, Anglie, USA nebo Čína a zároveň procestovat celý svět přes Mongolsko, Japonsko, Taiwan, Hong Kong, Austrálii až po Mexiko, Peru, Brazílii atd. Výuce jazyků se profesionálně věnuji již od roku 2006 a neustále se snažím na sobě pracovat tak, abych svým studentům předala maximum a to nejen co se týče osvojení si daného jazyka, ale i kultury, gastronomie a způsobu života v zemích, kde se každý jazyk používá, jelikož s tím mám vlastní zkušenosti, které jsou k nezaplacení a tím jsou mé hodiny zajímavé a kreativní. Motivace studenta a jeho spokojenost s dosaženými výsledky studia každého z jazyků je mým hlavním cílem při výuce!

Jana B

Jméno: Lucie Č.
Zaměření: kurzy španělštiny
Pár slov o mně: Hola, studijní cesty mě před lety zavedly do Španělska a od té doby se španělština stala nedílnou soušástí mého života. Díky španělštině jsem měla možnost nejen poznat kulturu Spanelska a Jižní Ameriky, ale také mi otevřela profesní dveře do oborů, ke kterým bych se asi běžně nikdy nedostala. Je to krásný a melodický jazyk a uceni se španělštiny je opravdu jednoduché. Přijďte si to vyzkoušet, ráda se podělím o své zkušenosti. 

daniela t Jméno: Daniela G.S.
Zaměření: kurzy španělštiny
Pár slov o mně: „Me llamo Daniela“ je první věta, kterou na mojí hodině uslyšíte. Snažím se učit přímou metodou a mluvit na svoje studenty španělsky, ovšem ve zdravé míře: akceptuji, že dospělý mozek nenasává cizí řeč bez úsilí jako houba, ale občas touží i po systému a analýze. Španělštině se věnuji už od gymnázia, vystudovala jsem obor Hispanistika na Filozofické fakultě UK. Strávila jsem rok v Santiagu de Compostela jako studentka a poté rok psaním diplomové práce a učením emigrantů v Barceloně. V posledních pěti letech jsem vyučovala na plzeňských gymnáziích, ale nyní jsme s rodinou přesídlili do Valencie. Španělsko a jeho lidi miluji: nejradši mám Baskicko a svého muže Alberta. Neumím si představit svůj život bez dostatečné dávky španělského jídla a vína. Flamenku nepokrytě nerozumím, i když mě fascinuje stejně jako hispanoameričtí spisovatelé Borges, Cortázar a samozřejmě García Márquez. Milí studenti, pomůžu Vám osvojit si obecnou španělštinu, i když si určitě odnesete i ústřižky jazyka básníků a ulice. Hispánský svět je čtvrt světa. Udělám vše pro to, abyste se v něm neztratili.

Eliška P

Jméno: Markéta Š.
Zaměření: kurzy italštiny
Pár slov o mně: Ciao ragazzi!! Také milujete Itálii jako já? Italské jídlo, víno, kulturu a hlavně italský jazyk? Pak neváhejte a přihlaste se do mého kurzu. Naučte se v krátké době ovládat italštinu právě se mnou. Mám několikaleté zkušenosti s výukou, certifikát C2, ale hlavně obrovskou chuť vás všechno naučit!!! Kus Itálie mám i doma. Žiji s mým partnerem pocházejícím z Neapole již více jak 17 let. 

hedvika s Jméno: Hedvika S.
Zaměření: kurzy italštiny
Pár slov o mně: Kdo má zájem se italštině učit konverzačním způsobem, je na správném místě! V klidu však nenechám ani svůj smysl pro detail a přesnost, kterou pokládám za základ učení se všemu, co chceme dělat dobře. Inspirací mi jsou italské publikace a manuály, ze kterých čerpám gramatická a lexikální cvičení. Kurzy pro začátečníky či mírně pokročilé se přidržují osnovy italské učebnice (nechybí hry na rozšíření a upevnění slovní zásoby); kurzy pro pokročilejší budou navíc zpestřeny články z italského tisku a závěry semestrů obohatí italská kinematografie. Italštinou žiji. Mám praktické zkušenosti (Itálie i ČR), ale k tomu mám vše podloženo i "na papíře" (univerzitními diplomy, mezinárodními a didaktické certifikáty, razítko soudního tlumočníka). Allora: Arrivederci in aula!!

Eliška P

Jméno: Petra T.
Zaměření: kurzy francouzštiny a němčiny
Pár slov o mně: Těmto dvěma jazykům jsem se intenzivně začala věnovat po nástupu na gymnázium (i když výuka probíhala již na základní škole), a pak jsem tyto jazyky vystudovala na VŠ. S francouzštinou jsem navázala na rodinnou tradici. Baví mě cestování, poznávání nových kultur, lidí a světů. Mojí srdeční záležitostí je francouzština a vše s ní spojené.  Ve svých hodinách se snažím studenty motivovat nebo je udržet v jejich počátečním nadšení, přiblížit jim každodenní jazyk a naučit je reagovat v běžných životních situacích. Ráda pracuji s písničkami.  Kdybych mohla žít současně ještě další dva životy, tak bych chtěla mít francouzskou kavárnu s pekárnou, a nebo pracovat v záchranných stanicích pro kočky a psy.

Jana B

Jméno: Tereza S.
Zaměření: kurzy arabštiny 
Pár slov o mně: Arabštinu jsem si zamilovala díky svému učitelovi Charifovi Bahbouhovi na střední škole a rozhodla se věnovat jazyku a blízkovýchodnímu regionu následně i na Fakultě filozofické ZČU. Během hodin tak často se studenty hovoříme jak o historii, tak aktuálních společenských tématech, která hýbají Blízkým východem. A také o tom, jakou arabskou zemi studenti navštíví, aby naučené fráze uplatnili v praxi. Na konverzační témata ráda zvu do hodin rodilé mluvčí a obecně ráda vymýšlím cvičení na míru. Od roku 2010 jsem ředitelkou Festivalu arabské kultury, tzv. ARABFESTU, a příležitostně se věnuji překladům z arabštiny do češtiny.

Jana B

Jméno: Jiří B.
Zaměření: kurzy portugalštiny a francouzštiny 
Pár slov o mně: Dobrý den, jmenuji se Jiří a jsem lektor FR a PT (evropské). Jsem absolvent FR a PT filologie na UK v Praze a těmito jazyky se živím nadále ve svém profesním životě. Kromě didaktiky těchto jazyků se zajímám také o užívání jazyků v médiích a umělé inteligenci. Ve výuce jazyků se snažím využít co nejvíce interaktivní přístup (videa, ověřené zdroje atd.) a věnuji také prostor reáliím daných zemí. Snažím se, aby si studenti odnesli co nejvíce nových informací. Mimo zmíněných jazyků hovořím také arabsky a zajímám se o severoafrické dialekty arabštiny.

pavla v.jpg Jméno: Pavla V.
Zaměření: kurzy švédštiny a němčiny
Pár slov o mně: Jag förälskade mig till det svenska språket och till Sverige redan år 1998 när jag kom första gången dit. ... chcete-li rozumět, musíte se přihlásit do kurzu švédštiny. Dobrá, tentokrát Vám ještě pomohu. Zamilovala jsem se do švédštiny a Švédska už v roce 1998, kdy jsem tam vyrazila poprvé. Strávila jsem jeden rok v Malmö a o něco později jsem studovala rok ve Stockholmu. Poté jsem pracovala téměř čtyři roky pro skandinávskou cestovní kancelář. Švédsko je mým druhým domovem a opravdu tuto zemi miluji. A jinak? Jsem úplně obyčejná učitelka, která má také ráda češtinu, tanec, hudbu, divadlo, cestování, přírodu, west highland white teriéry a všechny dobré lidi…

Eliška P

Jméno: Kristýna B.
Zaměření: kurzy francouzštiny a angličtiny
Pár slov o mně: Do francouzštiny jsem se zamilovala na gymnáziu a od té doby mě nepřestává francouzská kultura a mentalita bavit. Dělá mi velkou radost učit studenty nejen tomuto krásnému jazyku, který zdaleka není tak složitý, jak se o něm říká, ale také otevírat dveře do života po francouzku. Na bakalářských studiích jsem měla to štěstí absolvovat celý druhý ročník na univerzitě v Paříži. Poté jsem získala magisterský titul z FF ZČU a z Université d’Artois v Arrasu z oboru Učitelství francouzštiny se zaměřením na fr. literaturu. Přestože nyní pracuji v komerčním prostředí ve francouzské společnosti, výuka pro mě zůstává stále velkou vášní. Těším se Vás. A bientôt!

lada s Jméno: Láďa S.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu ZČU v Plzni. Učení mě vždy bavilo, ale angličtina skýtala i jiné možnosti. Proto jsem se vydal na překladatelskou dráhu (specializuji se na odborné texty, ale zabývám se rovněž překladem beletrie). Z lásky k jazykům se postupně stala posedlost. Největší motivací k učení je pro mne čtení cizojazyčné literatury v originále. Důležitá teď ovšem není moje motivace, ale ta vaše. Ovládnutí cizího jazyka otevírá brány do dalších světů a staví mosty nad propastmi k novým zajímavým lidem. Klíčová je ovšem také pestrost výuky samotné a dosahování dílčích cílů. A to vše bych vám rád nabídl ve svých hodinách.

jana k Jméno: Jana K.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Anglický jazyk jsem milovala od malička. Pestré a vtipné hodiny angličtiny pod vedením Pavla Strejce, zakladatele školy, pak pro mne byly tak velkou inspirací, že jsem se rozhodla tento jazyk vystudovat a učit. A tak už učím 12 let. Jinak se věnuji hudbě a ráda cestuji (zejména po Velké Británii a Irsku) a jsem vášnivý houbař.

Eliška P

Jméno: Manuel P.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Ich bin in Stuttgart geboren, lebe und unterrichte schon viele Jahre in Tschechien Deutsch als Fremdsprache. Alte und junge Studenten, einzeln und in Gruppen, Kinder und Manager, in Firmen oder in der Sprachschule. Wir machen Spiele, Grammatik, Sketsche, fiktive Meetings, Dialoge, Rätsel, aktuelle Themen, Mentalität, Theater und vieles mehr. Es ist auf jeden Fall spannend die deutsche Sprache kennenzulernen.

michael m

Jméno: Michael M.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: I am originally from Dallas, Texas, but spent 18 years studying and living in Los Angeles, earning a degree in Film and Television Production from the University of Southern California. After a chance meeting in Bali, Indonesia, I moved to Plzen in March of 2004 with my wife, Marketa, who grew up and lived most of her life here. I have spent the last few years improving my skills as a teacher as well as continuing to work occasionally in the film industry back in the U.S. I continue to travel extensively, sharing those experiences as they shape my world and the world around me.

Zuzana Ha Jméno: Zuzana Ha.
Zaměření: kurzy francouzštiny
Pár slov o mně: Bonjour! Francouzštinu vyučuji přes deset let, už od dob studií na ZČU. Ve svých kurzech se snažím především o to, aby mí studenti poznávali francouzský jazyk a frankofonní kulturu s radostí a bez stresu... Ráda se s Vámi podělím o zážitky z cest a studijních či pracovních pobytů ve Francii a Québecu. À bientôt.

marketa v Jméno: Markéta V.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Absolventka PF ZČU - obor učitelství německého jazyka, praxe jako tlumočnice a překladatelka, zkušenosti s individuální výukou i firemními kurzy.

renata s Jméno: Renata Š.
Zaměření: kurzy italštiny
Pár slov o mně: Pochází z italského města Torino, rodilá mluvčí, v České republice vyučuje italštinu již 13 let na různých jazykových školách i soukromě. V roce 2007 složila v Praze všeobecnou státní jazykovou zkoušku z italštiny. Má dynamický přistup k výuce, při výuce se snaží presentovat italštinu podle zásady jednoty jazyka a mimojazykových fakt spjatých s ním – lingvoreálie. Příležitostně se věnuje překladatelské a tlumočnické činnosti v obchodním styku mezi českými a italskými firmami. Motto: Není na světě nic silnějšího než vůle.

artur l

Jméno: Artur L.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Angličtinu učím od roku 2002, když jsem se vrátil z dvouletého pobytu ve Velké Británii. Byla to úžasná lekce do života a velmi inspirující zkušenost. Jsem absolventem VŠE v Praze, kde jsem studoval podnikový management a marketing, s vedlejší specializací psychologie a sociologie v řízení firmy. Práce s lidmi mě nesmírně baví a snažím se to dávat najevo i ve svých hodinách. Zaměřuji se hlavně na mluvení a poslech, snažím se, aby mé hodiny byly zábavné a měly spád. Ve volném čase se věnuji hudbě: jsem velký sběratel, fanoušek a v neposlední řadě i kritik (spíše trochu samozvaný). Rád čtu, chodím do kina, sbírám filmy a k tomu všemu musím jezdit na kole.

© 2019 Jazyková škola Strejc | webdesign: Agionet s.r.o.