Učitelé

Adam updated Jméno: Adam Strejc 
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: (+420) 603 552 595
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Anglicky jsem se začal učit, když mi bylo 11 let. Ve své škole vyučuji již 14 let a musím přiznat, že mě to baví. Své hodiny se snažím dělat způsobem, jakým je vedl můj otec, na kterého bych rád navázal. Mimo učení se nejraději věnuji cyklistice, fotografování, cestování a přírodě.

adelaa

Jméno: Adéla Strejcová
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Angličtina mě bavila, jakmile jsem k ní na gymnáziu přičichla. Moje cesta k učitelství však nebyla přímá. Až po vystudování mezinárodních vztahů jsem si uvědomila, co chci v životě dělat. Pedagogická fakulta ZČU tak pro mě byla jasná volba. Ve svých hodinách se snažím, aby si je studenti nejen užili, ale aby také odcházeli s pocitem, že se opět něco nového naučili a dozvěděli. Kdybych nebyla učitelkou, chtěla bych být profesionální cyklistkou, čtenářkou nebo degustátorkou dobrého jídla.

Eliška P

Jméno: Lucie R.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: „Cizí jazyk nám nenabízí pouze jiná slova, ale jiný svět.“ To se stalo i mně. Díky angličtině, která se stala mou láskou na celý život. Učím se jí od 6 let a pokračovala jsem během studií amerikanistiky a anglistiky v Olomouci a na Durham University ve Velké Británii. Kromě výuky také příležitostně překládám a titulkuji. Během hodin ráda kombinuji gramatiku a konverzaci s praktickými tématy. Hlavní je zasmát se a odcházet z nich s radostí a nadšením. Mojí velkou vášní kromě jazyků je cestování, poznávání nových kultur a dobrého jídla. Miluju filmy a knihy. Angličtina mi otevřela dveře k možnostem a místům, o kterých se mi ani nesnilo. Ráda bych Vám pomohla při otevírání těch Vašich.

lenka k

Jméno: Lenka K.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Ahoj, výuce angličtiny se věnuji už více než 10 let. Stále mě to baví a naplňuje. Snažím se být svým studentům přátelským průvodcem při otevírání nových možností vyjádřit se v cizím jazyce. Těším se na vás a naše společné lekce.

katka Jméno: Kateřina K.
Zaměření: kurzy francouzštiny a angličtiny
Pár slov o mně: Pro své studenty se snažím být průvodcem při objevování krás francouzštiny a angličtiny, které jsou nedílnou součástí mého života už od mala. Měla jsem štěstí na kvalitní učitele, díky kterým jsem si je zamilovala. Znalost francouzštiny jsem si nejvíce prohloubila na ročním studijním pobytu na francouzském gymnáziu a poté jsem oba jazyky vystudovala na Pedagogické fakultě UK. Mám zkušenosti i s prací a výukou jazyků v zahraničí a věnuji se také překladům. V hodinách v rámci možností využívám moderní technologie a hlavně si je užívám, protože učit je prostě zábava.

Aneta H

Jméno: Aneta H.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: O angličtinu se zajímám už od základní školy. Ale až teprve na střední škole se stala mojí vášní. Mám zkušenosti s výukou dětí i dospělých. Anglický jazyk se snažím učit tak, aby studenty zaujal, a aby se vždy naučili něco nového. Baví mě jak individuální výuka, tak i skupinový kurz.

Jana B

Jméno: Martina H.
Zaměření: kurzy angličtiny 
Pár slov o mně: Na cizích jazycích se mi vždycky líbilo nejenom to, že se díky nim dokážeme domluvit i mimo domovinu, ale že nám nabízejí bližší vhled do toho, jak se na svět dívají jejich rodilí mluvčí. Angličtině se věnuji už od základní školy, ale velký vztah jsem si k ní vytvořila až na gymnáziu. Od té doby se na ní snažím neustále aktivně pracovat. Angličtina mě zavedla na roční pobyt do kanadského Vancouveru a tříměsíční uměleckou stáž na Nový Zéland, kde jsem měla možnost využít angličtinu v praxi a zažít ji i jinak, než jsem znala z učebnic. Byly to zkušenosti, které mi dodaly spoustu nové energie, motivace a radosti do jejího dalšího studia, protože jsem si na vlastní kůži ověřila, jak příjemné je, být schopna se v cizí zemi domluvit a najít si díky tomu nové přátele. Kromě angličtiny se věnuji analogové (středoformátové) fotografii a práci v temné komoře, knižní vazbě; mám ráda umění, literaturu, chození krajinou, dobrodružství a čaj.
Ve společných kurzech se vás budu snažit podpořit, motivovat a pomoci vám, abyste dosáhli svého cíle. Bude mi ctí být vaším průvodcem a těším se na to, kam vás naše společná cesta zavede.

Adam updated Jméno: Lenka H.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: 

Adam updated Jméno: Barbora K. 
Zaměření: kurzy angličtiny, němčiny, nizozemštiny
Pár slov o mně: Díky skvělým učitelkám angličtiny na gymnáziu byla moje další cesta jasná. Ke studiu anglistiky na FF UK v Praze jsem si po pár letech přidala i nederlandistiku. Svůj třetí jazyk, němčinu, kterou jsem se učila už od dětství, jsem si zdokonalila během několikaletého pobytu a studia ve Vídni. Svým studentům se snažím předat nejenom znalosti, ale i lásku k jazyku a nadšení do učení. Kromě jazyků ráda zahradničím, sportuji, cestuji a čtu.

Adam updated Jméno: Barbora J. 
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Ahoj, jmenuju se Bára a angličtinu i ruštinu se učím už 15 let. Oba jazyky jsem vystudovala na pedagogické fakultě na ZČU v Plzni, ale v tu dobu jsem si myslela, že učit nikdy nebudu a začala jsem pracovat v mezinárodní firmě. Jak to tak ale bývá, „nikdy neříkej nikdy“ - učení jsem si zamilovala. Baví mě studenty provázet na jejich cestě a motivovat je. Ráda je vedu k tomu, aby se nebáli dělat chyby. Chybami se člověk učí a ani rodilí mluvčí nejsou dokonalí.

lucie cer Jméno: Lucie Č.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: K učení jazyků mám celý život skvělý vztah, protože miluji komunikaci s lidmi a znalost cizího jazyka mi pomáhá překonávat nepříjemné bariéry. Také ve svých hodinách se soustředím především na mluvení a zprostředkování němčiny zábavnou a komunikativní formou.

jitka fJméno: Jitka F.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Cizí jazyky mne zajímají od dětství – na ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků to byla němčina a ruština, později angličtina, na vysoké škole především němčina. Mám dlouholeté zkušenosti s výukou dětí i dospělých; v posledních letech jsem se věnovala středoškolákům připravujícím se k maturitě z německého jazyka. Práce v kurzech i individuální výuka mne těší; učebnice kombinuji s nejrůznějšími doplňkovými materiály - studenti tak mohou osvojenou gramatiku i slovní zásobu využít co nejdříve v běžné každodenní konverzaci. Raduji se z úspěchu studentů, jejich pokroky jsou pro mne příjemnou odměnou. Deutsch macht Spaß! 

Adam updated Jméno: Taťána P. 
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Vystudovala jsem obor němčina – ruština na PF Plzeň, poté na FF UK Praha. Mám dlouholetou praxi ve výuce na středních školách, VOŠ, ve firmách a v individuální výuce. Snažím vyhovět požadavkům a zájmům studentů. Ráda používám moderní učebnice, snažím se, aby hodiny byly pestré a zábavné.

Jana B

Jméno: Jana B.
Zaměření: kurzy španělštiny, němčiny, angličtiny, italštiny
Pár slov o mně: Odmalička miluji cestování a proto jsem se věnovala studiu cizích jazyků (AJ, NJ, ŠJ, IJ) nejen na škole, ale na vlastní pěst jsem se pouštěla do zahraničních pobytů, od studia na zahraničních školách, přes studentské praxe až po au-pair pobyty. Domluvit se s lidmi v dané zemi jejich vlastním jazykem nebo komunikovat se spoustou stejně posedlých přátel z celého světa pro mne byla ta největší motivace. Ráda svoje vědomosti předávám dál a největší odměnou jsou pro mne lidé, kteří, ačkoliv dříve nevěřili vlastním schopnostem, dokážou po výuce se mnou v cizím jazyce konečně komunikovat a s úsměvem a hrdostí mi pak popisují svoje úspěšné zážitky z cest či setkání s cizincem...

jasa p

Jméno: Jadviga P.
Zaměření: kurzy španělštiny, čínštiny, angličtiny
Pár slov o mně:  Hola, 你好(nĭ hăo), Hello. Je jedno, pro který z těchto jazyků se rozhodnete, každopádně se tím naučíte jeden ze tří nejrozšířenějších jazyků na světě a domluvíte se úplně všude! Já se rozhodla pro všechny tři najednou a díky jejich znalosti jsem měla možnost pracovat i studovat v zemích jako je Španělsko, Anglie, USA nebo Čína a zároveň procestovat celý svět přes Mongolsko, Japonsko, Taiwan, Hong Kong, Austrálii až po Mexiko, Peru, Brazílii atd. Výuce jazyků se profesionálně věnuji již od roku 2006 a neustále se snažím na sobě pracovat tak, abych svým studentům předala maximum a to nejen co se týče osvojení si daného jazyka, ale i kultury, gastronomie a způsobu života v zemích, kde se každý jazyk používá, jelikož s tím mám vlastní zkušenosti, které jsou k nezaplacení a tím jsou mé hodiny zajímavé a kreativní. Motivace studenta a jeho spokojenost s dosaženými výsledky studia každého z jazyků je mým hlavním cílem při výuce!

Jana B

Jméno: Lucie Č.
Zaměření: kurzy španělštiny
Pár slov o mně: Hola, studijní cesty mě před lety zavedly do Španělska a od té doby se španělština stala nedílnou soušástí mého života. Díky španělštině jsem měla možnost nejen poznat kulturu Spanelska a Jižní Ameriky, ale také mi otevřela profesní dveře do oborů, ke kterým bych se asi běžně nikdy nedostala. Je to krásný a melodický jazyk a uceni se španělštiny je opravdu jednoduché. Přijďte si to vyzkoušet, ráda se podělím o své zkušenosti. 

Adam updated Jméno: Věra C. 
Zaměření: kurzy italštiny
Pár slov o mně: Ciao a tutti! Narodila jsem se v Brně, ale život mě zavedl daleko za rodnou hroudu: napřed do Itálie, potom do Francie a znovu zpět do Česka. Mám české a italské státní občanství, jsem provdaná za Italo-Řeka a našich pět potomků žije v zahraničí (Itálie, Španělsko, Německo a Anglie): prostě taková normální rodinka. Vystudovala jsem právnickou fakultu v Miláně a kromě výuky italštiny se věnuji překladatelské činnosti, hlavně v oblasti literárních překladů z češtiny do italštiny pro italská nakladatelství. Příležitostně poskytuji také poradenskou a konzultační činnost v soukromých a obchodních česko – italských stycích. Italštinu učím šestým rokem, jak soukromě, tak v několika jazykových školách, prezenčně a on-line. Učit italský jazyk mě baví, snažím se ho presentovat zábavnou a dynamickou formou a doufám, že si moji studenti z lekcí odnášejí kromě jazykových poznatků také kousek Itálie.

Eliška P

Jméno: Markéta Š.
Zaměření: kurzy italštiny
Pár slov o mně: Ciao ragazzi!! Také milujete Itálii jako já? Italské jídlo, víno, kulturu a hlavně italský jazyk? Pak neváhejte a přihlaste se do mého kurzu. Naučte se v krátké době ovládat italštinu právě se mnou. Mám několikaleté zkušenosti s výukou, certifikát C2, ale hlavně obrovskou chuť vás všechno naučit!!! Kus Itálie mám i doma. Žiji s mým partnerem pocházejícím z Neapole již více jak 17 let. 

Eliška P

Jméno: Petra T.
Zaměření: kurzy francouzštiny a němčiny
Pár slov o mně: Těmto dvěma jazykům jsem se intenzivně začala věnovat po nástupu na gymnázium (i když výuka probíhala již na základní škole), a pak jsem tyto jazyky vystudovala na VŠ. S francouzštinou jsem navázala na rodinnou tradici. Baví mě cestování, poznávání nových kultur, lidí a světů. Mojí srdeční záležitostí je francouzština a vše s ní spojené.  Ve svých hodinách se snažím studenty motivovat nebo je udržet v jejich počátečním nadšení, přiblížit jim každodenní jazyk a naučit je reagovat v běžných životních situacích. Ráda pracuji s písničkami.  Kdybych mohla žít současně ještě další dva životy, tak bych chtěla mít francouzskou kavárnu s pekárnou, a nebo pracovat v záchranných stanicích pro kočky a psy.

Adam updated Jméno: Andrea Ch. 
Zaměření: kurzy francouzštiny
Pár slov o mně: Francouzský jazyk je pro mě červená nit mého života: studium na pedagogických fakultách v Č. Budějovicích a na UK v Praze, firemní i dobrovolnická praxe ve Francii, zaměstnání v mnoha frankofonních společnostech v Čechách, výuka jazyka. Učím zejména vlastním entuziasmem pomocí reálií z běžného života. Při výuce ráda čerpám z francouzské kultury (hudba, kinematografie, četba, kuchyně...), kterou velmi obdivuji.

Adam updated Jméno: Zuzana S. 
Zaměření: kurzy francouzštiny
Pár slov o mně: Cizí jazyky mě baví už od školky. Začala jsem s angličtinou, potom jsem přidala němčinu a na gymnáziu francouzštinu. Z každého jazyka jsem složila mezinárodní zkoušku, která mě motivuje a posouvá dál. Všechny jazyky jsou krásně propletené a znalost jednoho usnadňuje osvojení jiného. Je to praktický komunikační prostředek, ale také nám umožňují poznávat nová místa, kultury a lidi. 

Jana B

Jméno: Tereza S.
Zaměření: kurzy arabštiny 
Pár slov o mně: Arabštinu jsem si zamilovala díky svému učitelovi Charifovi Bahbouhovi na střední škole a rozhodla se věnovat jazyku a blízkovýchodnímu regionu následně i na Fakultě filozofické ZČU. Během hodin tak často se studenty hovoříme jak o historii, tak aktuálních společenských tématech, která hýbají Blízkým východem. A také o tom, jakou arabskou zemi studenti navštíví, aby naučené fráze uplatnili v praxi. Na konverzační témata ráda zvu do hodin rodilé mluvčí a obecně ráda vymýšlím cvičení na míru. Od roku 2010 jsem ředitelkou Festivalu arabské kultury, tzv. ARABFESTU, a příležitostně se věnuji překladům z arabštiny do češtiny.

Jana B

Jméno: Jiří B.
Zaměření: kurzy portugalštiny a francouzštiny 
Pár slov o mně: Dobrý den, jmenuji se Jiří a jsem lektor FR a PT (evropské). Jsem absolvent FR a PT filologie na UK v Praze a těmito jazyky se živím nadále ve svém profesním životě. Kromě didaktiky těchto jazyků se zajímám také o užívání jazyků v médiích a umělé inteligenci. Ve výuce jazyků se snažím využít co nejvíce interaktivní přístup (videa, ověřené zdroje atd.) a věnuji také prostor reáliím daných zemí. Snažím se, aby si studenti odnesli co nejvíce nových informací. Mimo zmíněných jazyků hovořím také arabsky a zajímám se o severoafrické dialekty arabštiny.

pavla v.jpg Jméno: Pavla V.
Zaměření: kurzy švédštiny a němčiny
Pár slov o mně: Jag förälskade mig till det svenska språket och till Sverige redan år 1998 när jag kom första gången dit. ... chcete-li rozumět, musíte se přihlásit do kurzu švédštiny. Dobrá, tentokrát Vám ještě pomohu. Zamilovala jsem se do švédštiny a Švédska už v roce 1998, kdy jsem tam vyrazila poprvé. Strávila jsem jeden rok v Malmö a o něco později jsem studovala rok ve Stockholmu. Poté jsem pracovala téměř čtyři roky pro skandinávskou cestovní kancelář. Švédsko je mým druhým domovem a opravdu tuto zemi miluji. A jinak? Jsem úplně obyčejná učitelka, která má také ráda češtinu, tanec, hudbu, divadlo, cestování, přírodu, west highland white teriéry a všechny dobré lidi…

Eliška P

Jméno: Kristýna B.
Zaměření: kurzy francouzštiny a angličtiny
Pár slov o mně: Do francouzštiny jsem se zamilovala na gymnáziu a od té doby mě nepřestává francouzská kultura a mentalita bavit. Dělá mi velkou radost učit studenty nejen tomuto krásnému jazyku, který zdaleka není tak složitý, jak se o něm říká, ale také otevírat dveře do života po francouzku. Na bakalářských studiích jsem měla to štěstí absolvovat celý druhý ročník na univerzitě v Paříži. Poté jsem získala magisterský titul z FF ZČU a z Université d’Artois v Arrasu z oboru Učitelství francouzštiny se zaměřením na fr. literaturu. Přestože nyní pracuji v komerčním prostředí ve francouzské společnosti, výuka pro mě zůstává stále velkou vášní. Těším se Vás. A bientôt!

lada s Jméno: Láďa S.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu ZČU v Plzni. Učení mě vždy bavilo, ale angličtina skýtala i jiné možnosti. Proto jsem se vydal na překladatelskou dráhu (specializuji se na odborné texty, ale zabývám se rovněž překladem beletrie). Z lásky k jazykům se postupně stala posedlost. Největší motivací k učení je pro mne čtení cizojazyčné literatury v originále. Důležitá teď ovšem není moje motivace, ale ta vaše. Ovládnutí cizího jazyka otevírá brány do dalších světů a staví mosty nad propastmi k novým zajímavým lidem. Klíčová je ovšem také pestrost výuky samotné a dosahování dílčích cílů. A to vše bych vám rád nabídl ve svých hodinách.

jana k Jméno: Jana K.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Anglický jazyk jsem milovala od malička. Pestré a vtipné hodiny angličtiny pod vedením Pavla Strejce, zakladatele školy, pak pro mne byly tak velkou inspirací, že jsem se rozhodla tento jazyk vystudovat a učit. A tak už učím 12 let. Jinak se věnuji hudbě a ráda cestuji (zejména po Velké Británii a Irsku) a jsem vášnivý houbař.

Eliška P

Jméno: Kateřina B.
Zaměření: kurzy španělštiny
Pár slov o mně: Hola, ¿qué tal? Španělský jazyk učím již několik let, věnuji se individuální i skupinové výuce dětí a dospělých. Během a po VŠ v Liberci jsem absolvovala studijní i pracovní pobyt ve Španělsku, které mi potvrdily, že studium španělštiny bylo jednou z nejlepších voleb mého života. Hodiny připravuji tak, abychom se při nich nenudili a příjemnou formou společně posouvali jazykovou vybavenost studentů dále. Věřím, že jsem trpělivá a nemám problém "nakopnout" - na vyžádání i doslova ;-). Těším se na naše lekce.

Eliška P

Jméno: Manuel P.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Ich bin in Stuttgart geboren, lebe und unterrichte schon viele Jahre in Tschechien Deutsch als Fremdsprache. Alte und junge Studenten, einzeln und in Gruppen, Kinder und Manager, in Firmen oder in der Sprachschule. Wir machen Spiele, Grammatik, Sketsche, fiktive Meetings, Dialoge, Rätsel, aktuelle Themen, Mentalität, Theater und vieles mehr. Es ist auf jeden Fall spannend die deutsche Sprache kennenzulernen.

michael m

Jméno: Michael M.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: I am originally from Dallas, Texas, but spent 18 years studying and living in Los Angeles, earning a degree in Film and Television Production from the University of Southern California. After a chance meeting in Bali, Indonesia, I moved to Plzen in March of 2004 with my wife, Marketa, who grew up and lived most of her life here. I have spent the last few years improving my skills as a teacher as well as continuing to work occasionally in the film industry back in the U.S. I continue to travel extensively, sharing those experiences as they shape my world and the world around me.

Zuzana Ha Jméno: Zuzana Ha.
Zaměření: kurzy francouzštiny
Pár slov o mně: Bonjour! Francouzštinu vyučuji přes deset let, už od dob studií na ZČU. Ve svých kurzech se snažím především o to, aby mí studenti poznávali francouzský jazyk a frankofonní kulturu s radostí a bez stresu... Ráda se s Vámi podělím o zážitky z cest a studijních či pracovních pobytů ve Francii a Québecu. À bientôt.

marketa v Jméno: Markéta V.
Zaměření: kurzy němčiny
Pár slov o mně: Absolventka PF ZČU - obor učitelství německého jazyka, praxe jako tlumočnice a překladatelka, zkušenosti s individuální výukou i firemními kurzy.

renata s Jméno: Renata Š.
Zaměření: kurzy italštiny
Pár slov o mně: Pochází z italského města Torino, rodilá mluvčí, v České republice vyučuje italštinu již 13 let na různých jazykových školách i soukromě. V roce 2007 složila v Praze všeobecnou státní jazykovou zkoušku z italštiny. Má dynamický přistup k výuce, při výuce se snaží presentovat italštinu podle zásady jednoty jazyka a mimojazykových fakt spjatých s ním – lingvoreálie. Příležitostně se věnuje překladatelské a tlumočnické činnosti v obchodním styku mezi českými a italskými firmami. Motto: Není na světě nic silnějšího než vůle.

artur l

Jméno: Artur L.
Zaměření: kurzy angličtiny
Pár slov o mně: Angličtinu učím od roku 2002, když jsem se vrátil z dvouletého pobytu ve Velké Británii. Byla to úžasná lekce do života a velmi inspirující zkušenost. Jsem absolventem VŠE v Praze, kde jsem studoval podnikový management a marketing, s vedlejší specializací psychologie a sociologie v řízení firmy. Práce s lidmi mě nesmírně baví a snažím se to dávat najevo i ve svých hodinách. Zaměřuji se hlavně na mluvení a poslech, snažím se, aby mé hodiny byly zábavné a měly spád. Ve volném čase se věnuji hudbě: jsem velký sběratel, fanoušek a v neposlední řadě i kritik (spíše trochu samozvaný). Rád čtu, chodím do kina, sbírám filmy a k tomu všemu musím jezdit na kole.

© 2019 Jazyková škola Strejc | webdesign: Agionet s.r.o.